Wystawy

Wystawy

 

W 1997 roku zorganizowana została wystawa fotografii pod tytułem „Wodzisław Śląski w latach 1950-1995”.

 

W 2001 roku zorganizowana została wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wodzisławskiej wystawa „80-ta rocznica III Powstania Śląskiego”.

 

W 2002 roku wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wodzisławskiej zorganizowana została wystawa w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego pod tytułem: „Od pieczęci do herbu. Dzieje herbu Wodzisławia Śląskiego i Powiatu”.

 

W 2003 roku przygotowana została wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wodzisławskiej wystawa pod tytułem: „Miasto Wodzisław w opracowaniach i fotografiach znajdujących się w spuściznach Archiwum PAN w Wodzisławiu Śląskim”.

 

W 2004 roku z okazji 30-lecia placówki zorganizowana została wystawa pod tytułem: „XXX-lecie działalności Oddziału Archiwum PAN w Wodzisławiu Śląskim”.

 

W 2007 roku wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wodzisławskiej przygotowana została wystawa pod tytułem: „750-lecie Miasta Wodzisławia Śląskiego”.

 

W 2009 roku zorganizowana została wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wodzisławskiej wystawa pod tytułem: „Wodzisławska baszta w malarstwie i fotografii”.

 

W dniu 20 VI 2010 roku otwarta została wystawa pod tytułem: „Wodzisław w latach 1906-1929”.

 

W 2011 roku przygotowana została wystawa z okazji „Setnej rocznicy Kościoła pod wezwaniem Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim”.

 

W styczniu 2013 roku przygotowana została wystawa pod tytułem: „Rysunki i fotografie dzieł sztuki w spuściźnie profesora Mariana Rehorowskiego”.

 

W dniach 20 II – 8 III 2013 roku eksponowana była wystawa „Kobiety w nauce” w Instytucie Historii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

W dniach 25 IV ̶ 20 VI 2013 roku eksponowana była wystawa „Kobiety w nauce” w Archiwum Państwowym w Katowicach Oddziale w Raciborzu.

 

W dniach 20 VI – 19 IX 2013 roku eksponowana była wystawa „Kobiety w nauce” w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy im. Henryka Mikołaja Góreckiego.

 

W dniach 19 IX  ̶  31 X 2013 roku eksponowana była wystawa „Kobiety w nauce” na Zamku Piastowskim w Raciborzu, przy współorganizacji Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

 

Od 4 XI 2013 roku eksponowana była wystawa „Jan Kazimierz Zaremba i jego wyjazd do Francji” w PAN Archiwum w Warszawie Oddziale w Katowicach – organizator PAN Archiwum w Warszawie Oddział w Katowicach (scenariusz wystawy mgr Mateusz Sobeczko).

 

W dniu 22 XI 2013 roku eksponowana była wystawa „Kobiety w nauce” w trakcie  konferencji „Edukacja na pograniczu. Jak uczyć na Śląsku i o Śląsku?”, która odbyła się w Krzyżanowicach z/s w Tworkowie. Organizatorami konferencji byli: Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach oraz Stowarzyszenie Humanistyczne: Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy.

 

W dniach 29 XI 2013 roku – 3 II 2014 roku eksponowana była wystawa „Kobiety w nauce” w Gminnej Bibliotece Publicznej Oddziale w Czernicy.